Ubekendt kunstner. Landskabsstudie med stråtækte huse under en overskyet himmel, 1800-tallet

Vurdering

København

6571682

Ubekendt kunstner. Landskabsstudie med stråtækte huse under en overskyet himmel. Olie på malepap, monteret på plade. Usign. 1800-tallet. 24 x 33,5 (40 x 49) cm.
Fremstår med overfladesnavs samt større og mindre revne i malepap.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage