Ubekendt kunstner. Parti m/ Fisker Riff's hus i Ålsgårde,baggrunden sejlskibe på vandet.

Vurdering

DKK 1.900

Odense

6572400

Ubekendt kunstner (1800 / 1900-tallet). Parti m/ Fisker Riff's hus i Ålsgårde, baggrunden sejlskibe på vandet. Olie på lærred - m/ enkelte retoucheringer. Signeret utydeligt & betegnet på blændrammen. 27 x 40 cm. (40 x 54) cm.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage