Samling Antikke bøger 17/18 årh. (3)
Samling tre antique bøger: Suétone/Samuel Pitisci: Bind 1+2 'Opera' Edition Franciscus halma Utrecht 1690. (begge ca. 20 x 14 cm.) samt Basilius Faber: 'Thesaurus Eruditionis Scholasticae' Edition Thomas Fritch, 1710. (ca. 37 x 27 cm.) Aldersrelateret præg, mangler og defekter, eftersyn tilrådes. (3)