Empire bordur samt vægur, 19/20 årh. (2)
Empire bordur af mahogni med messing/bronze detaljer, lister og kulger i toppen samt fire ben i form af klo/kugle (1 løs medfølger) hvid emaljeret urskive med arabertal, signeret 'Pierre Jaques Eckhardt'. pendul medfølger H.45 B. 35 D. 26 cm. Samt vægur af mahogni med romertal 25 x 25 cm, 19/20 årh. begge med alderrelateret brugsspor, små mangler og defekter. (2)