Müller Volkstedt. 'Bonaparte franchissant le Grand-Saint-Bernard' Stor porcelænfigur. 20 årh.
'Bonaparte franchissant le Grand-Saint-Bernard' Stor porcelænfigur efter Jacques Louis David (1748-1825) maleri. Stemplet YZ for Müller Volkstedt. H. 39 cm. 20 årh.