Stephan Sinding. 'To mennesker', figurgruppe af keramik
Stephan Sinding (1846-1922). 'To mennesker', figurgruppe af keramik, sign. Stephan Sinding 1889, udført hos Ipsens Enke, H. 26,5 cm, L. 30 cm og D. 20 cm.
Fremstår med naturlig patina.