Bjørn Wiinblad. Kande, dekoreret i blåt
Bjørn Wiinblad (1918-2006). Kande i form af kvindeansigt, dekoreret i blåt. Sign. monogram og dat. 77, dessin nr. K9. H. 20,5 cm.