Gertrud Kudielka. Figur af hvid glaseret keramik i form af stor elefant.

Vurdering

DKK 1.300

København

6567655

Gertrud Kudielka (1896-1984). Figur af hvid glaseret keramik i form af stor elefant. Sign. med monogram samt L. Hjorth 600. H. ca. 31 cm. B. ca. 45 cm. Fremstår med brugsspor.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage