Hertha Bengtson for Rörstrand. 'Blå Eld' (8)
Hertha Bengtson for Rörstrand. 'Blå Eld' Seks takllerkner Ø 25,5 cm. og 2 askebægre L. 9,5 cm. Alt 1 sortering, brugsspor og ridser. (8)