Royal Copenhagen. 'Blå Blomst' kantet/svejfet med guldkant. Servicedele af porcelæn (56)
Royal Copenhagen. 'Blå blomst', kantet/svejfet med guldkant. Servicedele af porcelæn bestående af: 1 kaffekande nr. 8502. (1 sort.), 1 sukkerskål nr. 8553 (1 sort.), 1 sukkerskål nr. 1552 (1 sort.), 2 askebægre nr. 1802 (1 sort.), 8 kagetall. nr. 1626 Ø 15,5 cm. (1 sort.), 12 kaffekopper med 14 underkopper nr. 8608 (1+2 sort, defekter/afslag), 7 kaffekopper med 10 underkopper nr. 15/1649 (1 sort, defekter/revne), Blandet sorteringer, skår/revne/defekter kan forekomme, brugsspor. (56)