Royal Copenhagen. Service af porcelæn (133)
Momsvare
Royal Copenhagen. Service af porcelæn bestående af 'Beritta' 5 mokkakoppeer, 8 kaffekopper, 15 underkopper, 11 kagetallerkner, 2 lysestager, 1 holder til tandstikker, 1 flødekande og 1 kaffekande.
'Blå Sirius' 3 middagstallerkner, 8 frokosttallerkner, 7 kagetallerkner, 2 dybe tallerkner, 4 kaffekopper og 8 underkopper.
'Josephine' Creme, 4 dybe tallerkner og to skåle.
'Hvedekorn' 3 skåle med låg samt ekstra låg.
Aluminia 'Brun Tranquebar' 16 kaffekopper, 14 underkopper og 16 kagetallerkner samt 2 'Domino' skåle med låg.
Blandet sort. Enkelte skår kan forekomme. Fremstår med brugsspor.