Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993) : 'Pigen & Dragen', farvelitografi ca. 1985.
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993) : 'Pigen & Dragen', farvelitografi ca. 1985. U. ramme. 75 x 50 cm. Ubrugt eksemplar.Proveniens: Permild og Rosengreen, litografiske værksted. Ubrugt eksemplar.