Jo Hammerborg for Fog & Mørup. Standerlampe, 'Monolit'

Vurdering

Aarhus

6570405

Jo Hammerborg. Gulvlampe 'Monolit', mangler skærm. H. ca. 158 cm. 1960-70'erne. Fremstillet hos Fog & Mørup. Brugsspor.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage