Herrearmbåndsur med urkasse af 14 kt. guld

Vurdering

Odense

6571640

Herrearmbåndsur med urkasse af 14 kt. guld, ubekendt fabrikat, udført med gylden urskive, gylden streginddeling samt datovisning ved 3" position. Monteret med quartz urværk samt sort urrem af læder. Fremstår med slitage, heraf ridser og mærker.
Uret gik ikke på vurderingstidspunktet, Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage