IWC Automatic De Luxe armbåndsur af guld.
Vintage herrearmbåndsur model Automatic De Luxe i urkasse af 18 kt. guld. Gylden urskive med stregindex, datorude og tre visere. Mekanisk urværk med automatisk optræk. Monteret med rem af brunt læder og IWC spænde af forgyldt metal. Urkasse Ø. 34,5 mm. Fremstår med brugsspor, let skævhed på et horn samt slitage på rem. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorik på uret.