Asiatisk skrin i træ. 1800 / 1900-tallet.
Asiatisk skrin i træ, rigt udskåret med blomster, bladværk, fugle m.m. 1800 / 1900-tallet. Nøgle medfølger ikke. H. 13,5 cm. B. 37 cm. D. 29 cm. Fremstår m/ aldersrelaterede brugsspor bl.a. tørrelinie i ene hjørne m.m.