Kay Bojesen. Gyngehest
Kay Bojesen (1886-1958): Gyngehest af massivt, lakeret bøgetræ. Stemplet Kay Bojesen, Copyright, Denmark. H. 45 cm. Fremstår med kraftige brugsspor