Kinesisk paraplyholder, samt to bordlamper/vaser. 19/20 årh. (3)
Kinesisk paraplyholder af porcelæn/keramik dekoreret i blåt med figurer H. 61 Ø 22 cm. (Fremstår repareret, limet mange steder med forstærkning indvendigt samt fyld) samt to bordlamper/vaser. 1 balustre formet dekoreret i blåt med fugl/blomster motiver, etiket Tao Kwang i bunden, H. 25 cm. uden montering, og 1 cylindrisk dekoreret i farver med figurer og skrift, stemplet i bunden H. 28 cm. uden montering. Alt med brugsspor, defekt paraplyholder. 19/20 årh. (3)