Dansk jægerriffel model 1829
Dansk jægerriffel model 1829. Længde: 112 cm. Stemplet o lås, pibe og ladestok. Fremstår med stream og funktionel mekanik, slidt riffelgang samt med aldersrelaterede brugsspor.