Freddy Johnsen og Jostein Magerøy. Et par 'Backapp' røde stole. (2)
Momsvare
Freddy Johnsen og Jostein Magerøy. 'Backapp' ergonomisk stol. Kontorstol til styrkelse af ryg og bækkenmuskulaturen. Sadelformet sæde betrukket med rød stof. Sh. 55-72 cm. Backapp stolen har vundet den norske designpris 'Merket for god design'. Fremstår med brugsspor.
Proveniens: Danske Bank. (2)