Rigmor Andersen & Annelise Bjørner. Fritstående skrivebord af palisander
Rigmor Andersen & Annelise Bjørner. Skrivebord af fineret palisander, front med tre skuffer og to udtræksplader.
Fremstillet hos J.C.A. Jensen Møbelfabrik. H. 72 cm. L. 148 cm. B. 78 cm.
Fremstår med brugsspor, nogle pletter på pladen samt nogle mgl. bolte.