Søren Nissen & Ebbe Gehl. Fritstående skrivebord, model AK-1340, valnød

Vurdering

DKK 3.800

Aarhus

6574081

Søren Nissen & Ebbe Gehl. Naver Collection. Fritstående skrivebord af fineret valnøddetræ, front med fire skuffer i sarg, monteret med medeformet stel samt greb af børstet stål. Fremstillet hos Aksel Kjersgaard, Odder, brændemærket herfra. H. 73 B. 170 B. 80 cm. Fremstår med kraftig slitage i form af finerafslag ved ender og ridser på topplade, mangle dæksler ved ledningsudtag.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage