3 dele Jødisk sølv (3)
3 dele Jødisk sølv bestående af:
Kiddush bæger H 17,5 cm stemplet Matadin 925, vægt 138,5 gram.
Kiddush bæger H 14 cm stemplet Made in Israel 935, vægt 61 gram (mangler 3 turkiser).
Kryderitårn H 22 cm stemplet Israel 925, vægt 52,8 gram.
Har ifølge rekvirent været med i badehotellet. (3)