Allan Scharff for Georg Jensen. 'Please Pass Me' bordskåle af sterlingsølv (4)
Georg Jensen. Fire 'Please Pass Me' bordskåle af sterlingsølv, dessin nr. 1332. Stemplet: Allan Scharff, Georg Jensen, Sterling Denmark. L. 13 cm. B. 9 cm. Samlet vægt: ca. 368 gr. Fremstår med alm. brugsspor. (4)