Friis & Moltke. Tre lænestole samt par stabelstole, 1980'erne (5)

Vurdering

DKK 4.800

Aarhus

6562720

Knud Friis & Elmar Moltke Nielsen. 3 armstole med stel af hvidlakeret stål, sæde og ryg beklædt med grønt uld, armlæn med sort gummi, samt 2 stabelstole af stål, sæde og ryg beklædt med grønt uld. Fremstillet af R. Randers A/S. i 80'erne. Fremstår med lette brugsspor, dog brugsspor på armlæn, en rørprop mangler. (5) NB. Auktion forlænget.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage