Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH4/3 pendel, gul
Momsvare
Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH4/3 med skærme af gul lakeret aluminium, Ø. 40 cm. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med alm. brugsspor.
Proveniens: Danske Bank