Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH4. Et par pendler (2)

Vurdering

DKK 1.300

København

6572281

Poul Henningsen. Par PH4/3 pendler af gullakeret aluminium, Ø. 40 cm. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor.

Proveniens: Danske bank

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage