Russisk ikon, Korsfæstelsen
Russisk ikon med fremstilling af Korsfæstelsen, tempera på konveks træplade. 39 x 32 cm. Fremstår med lette krakeleringer, sponkhi mangler i tværriglerne på bagsiden.