Svend Sinding Christensen. Motiv fra Københavns havn. (cd)
Svend Sinding Christensen. (1898-1980). Motiv fra Københavns havn m/ sejlskibe. Olie på lærred - med krakeleringer. Sign. SCC. 28 x 38 cm. (37 x 47) cm. cd