Ubekendt kunstner. Byparti med Københavns Rådhus & Palads Hotel.
Ubekendt kunstner (1900-tallets 1. halvdel). Ubekendt kunstner. Byparti med Københavns Rådhus & Palads Hotel. Olie på lærred - m/ krakeleringer. Sign. utydeligt & ant. betegnet 26. 22 x 31 cm. (31 x 39) cm.