Ubekendt kunstner: Den barmhjertige samaritaner, 1600tallet
Ubekendt kunstner: Den barmhjertige samaritaner, 1600tallet. Olie på plade. Usigneret. 38 x 28 cm, med ramme 47 x 37 cm.
Fremstår med større retoucheringer, nogle områder med kraftig afrensning, svindrevne i pladen, gulnet fernis