Aage Blumensaadt. 'Palma' 1930
Aage Blumensaadt (1889-1939). 'Palma', Olie på lærred. Sign. 'Blumensaadt. Palma 1930'. 46 x 63 cm. Udstillingsetiket på bagsiden, uden ramme.