Asymmetrisk sofabord, palisander, 1950-60'erne

Vurdering

DKK 5.000

Roskilde

6571392

Asymmetrisk sofabord fineret med palisander, kehlet pladekant, spaltede ben med sko af messing.
Fremstillet hos B.C. møbler, Vejle. 1950-60'erne. H. 52 L. 135 B. 67 cm. Fremstår velholdt med få brugsspor.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage