Asymmetrisk sofabord, palisander, 1950-60'erne
Asymmetrisk sofabord fineret med palisander, kehlet pladekant, spaltede ben med sko af messing.
Fremstillet hos B.C. møbler, Vejle. 1950-60'erne. H. 52 L. 135 B. 67 cm. Fremstår velholdt med få brugsspor.