Børge Mogensen. Shakerbord af massiv egetræ.
Børge Mogensen (1914-1972). Shakerbord af massiv egetræ. Fremstillet hos C. M. Madsen, stemplet herfor. H. 71 cm, L. 140 cm, D. 90 cm. Fremstår med alm. aldersrelaterede brugsspor.