Ole Lynggaard.'Blooming' creoler af 18 kt. guld med perler, koral, månesten og brillanter (2)
Ole Lynggaard. Et par 'Blooming' creoler/ øreringe af 18 kt. delvis satineret guld prydet med cabochonslebet grå og blush månesten, cabochonslebet koral, ferskvandsperler og 22 brillantslebne diamanter sat i pavé, i alt ca. 0.05 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS. Stemplet: OleL 750 CL. Designet af Charlotte Lynggaard. Mål: L. 20 mm. Samlet vægt: ca. 2,6 gr. Øreringene fremstår med minimale brugsspor. Medfølges af original Ole Lynggaard smykkeæske. (2)