Christian Hvidt. Tre stumtjenere
Christian Hvidt. Tre stumtjenere af massivt tapsamlet asketræ med fod og 8 ophængsarme af sortlakeret metal. H. 170 Ø. på fod 42,5 cm. Fremstår med brugsspor, ridser på fødder. (3)