Japansk kabinet af lakeret træ, 1800-/1900-tallet

Vurdering

København

6573502

Japansk kabinet af sortlakeret træ, udsmykket med forgyldte dekorationer i form af landskabsscenerier og pagodearkitektur. H. 65 cm. B. 54 cm. D. 34 cm.
Fremstår med aldersrelaterede brugsspor; låsepind mangler.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage