Brouer, reol, egetræ, 1970'erne (2)
Brouer Møbelfabrik, to-delt reolsystem, front med inddelte rum, nederst låger låger bag hvilke hyldeplads og udtræksbakker. H. 175 B. 150 D. 52 cm. Fremstår med alm. slitage, nogle ridser og mærker.