H. Siersbøl og A. Dragsted: To ringe af 14 kt. guld med syntetiske stene. Str. 50 og 51. (2)

Vurdering

DKK 3.800

Hørsholm

6567382

To ringe af 14 kt. guld henholdsvis prydet med antikslebet syntetisk blå spinel og oval facetslebet syntetisk lilla safir. Vægt i alt 6,5 g. Front ca. 7,4 x 8,7 mm. Safirring bredde ca. 12,5 mm. Str. 50 og 51. (2)
Spinelring stemplet AD. Fremstår med almindelig brugsspor.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage