Monderne dimantring af 18 kt. hvidguld prydet med tanzanit og morganit

Vurdering

DKK 6.000

Vejle

6571909

Monderne ring af 18 kt. hvidguld prydet med to dråbeslebne pink morganitter og en ovalslebet violet tanzanit flankeret i to bånd af atten små klare hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.09 ct. Stemplet: 750 GHA. Ringstr.: 56/ 18. Vægt: ca. 4,9 g. Ringen fremstår med brugsspor.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage