Hans J. Wegner for Getama, briks/daybed, bøgetræ, model GE258
Hans J. Wegner (1914-2007). Briks/daybed af fineret og massiv bøgetræ, betrukket med uldstof, opklappelig ryg til opbevaring. Fremstillet hos Getama, model GE-258. D. 90 L. 206 cm. Fremstår med brugsspor