Arne Hovmann-Olsen for Mogens Kold. Skænk af teak

Vurdering

DKK 18.500

København

6573158

Arne Hovmann-Olsen for Mogens Kold. Skænk af fineret teaktræ med fire låger, med hylder og skuffer bag. Stel af massivt teaktræ. H. 71 cm., B. 240 cm., D. 45 cm. Fremstår med brugsspor, herunder slid på kanter samt et par defekte låger.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage