Peter J. Lassen for Montana. Fire fritstående moduler / skabe (4)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Fire fritstående moduler / skabe af antracitgrå lakeret MDF, moduler med fronter med to skydelåger med lås, bag hvilke to skuffer og hylder. Fremstillet hos Montana. H. 105 B. 82 D. 39 cm. Fremstår med brugsspor og ridser. Nøgle til et skab medfølger, skabe ikke låst. (4)