Markan Christensen. 'Bløde Bøjninger'. Tre skulpturer, 1985 (3)

Vurdering

DKK 15.000

Vejle

6563671

Markan Christensen (1927-2014). 'Bløde Bøjninger'. Tre skulpturer i en serie, voksbehandlet, lamineret træ. Fastmonterede kroge på bagsider til væghængt. Betitlet, sign. samt dat. på bagsiderne Markan 85, plakette medfølger. (3)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage