Teodor Bok: Skulptur af bemalet træ
Teodor Bok (1947-2007): Skulptur af udskåret, bemalet og patineret træ med applikationer, inskription langs kanten af soklen. H. 73, B. 37, D. 24 cm. Sign. i bunden Teodor Bok 1993.