Teodor Bok: Skulptur af bemalet træ

Vurdering

Hørsholm

6569570

Teodor Bok (1947-2007): Skulptur af udskåret, bemalet og patineret træ med applikationer, inskription langs kanten af soklen. H. 73, B. 37, D. 24 cm. Sign. i bunden Teodor Bok 1993.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage