Vilhelm Bissen. 'Siddende kvinde' 1901. Skulptur af gips.
Vilhelm Bissen (1836-1913). 'Siddende kvinde' 1901. Skulptur af gips. Sign. 14 Dec. 1901 VB & Ølgod 1892. H. 42 cm. Fremstår med brugsspor, rep. på fingre samt nogle afslag.