Armring af 14kt hvidguld.
Armring af 14 kt hvidguld med teleskoplås. Indvendige mål: 18 cm. Stemplet 585 samt mester. Vægt: 8,38 gram. Fremstår med brugsspor herunder få ridser samt mindre bule.