Strikket taske af sterlingsølv. Vægt 256 g.

Vurdering

Hørsholm

6573759

Strikket taske af sterlingsølv med beige silkefor. Lukke monteret med to cabochonslebne syntetiske safirer. Vægt 256 g. Bredde 15 cm. Højde 16 cm. Kæde hank 34 cm. Stemplet Sterling, ELW (antagelig E.L. Weimann, København 1897 - 1937). Fremstår med mindre alders- og brugsspor.

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage