Egon Lauridsen m.m. Samling skeer, forgyldt sterlingsølv m.m. (13)

Vurdering

Odense

6570403

Ela (Egon Lauridsen, København 1936-1966). Et sæt på 6 små moccaskeer af forgyldt sterlingsølv, dekoreret med emalje i forskellige farver i gaveæske. L. 9 cm. Samt NM 'BERGEN' ske af forgyldt sterlingsølv m/ emalje. L. 9,7 cm. Samlet vægt ca. 52 gr. Samt 6 MEKA moccaskeer forgyldt plet med emalje i forskellige farver - enkelte brugsspor. L. 9 cm. (13)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage