Samling antikke sølvskeer, 1700-tallet (5)

Vurdering

DKK 1.900

Roskilde

6569621

Samling antikke sølvskeer, best. af 1 empire suppeske stemplet københavn 1797, graveret initialer 1798 L. 22 cm. 3 teskeer L. 14 cm samt flødeske graveret 1789 L. 17 cm. 18 årh.
Alt med alm. brugsspor, vægt ca. 141 g. (5)

  • Kontakt os
  • Vurderingsdag info
  • Velgørenhed
  • English frontpage